TUGEV K2


 
 
dvitamin_x.jpg
  • Tellimus sisaldab 1 pakki. Kogus 90 tabletti

  • Ühe tellimuse hind on 34,90 eur

Telli siit: 6300064
klienditeenindus(at)soometervisetooted.ee

Tugev K2 on uus kombineeritud preparaat luustiku tugevdamiseks. See sisaldab kümneid luudele kasulikke toimeaineid. Toidulisandi Tugev K2 on välja töötanud firma Soome Tervisetooted toiduainete asjatundja Juhana Harju koostöös Põhjamaade eri tootjaga. Varem on Harju kirjutanud ulatuslikul uurimismaterjalil põhineva raamatu luustikule kasuliku, tervisliku toidu kohta (Luusto lujaksi elämäntavoilla, Atena 2011).

Tootesse Tugev K2 on valitud mitmekülgne kombinatsioon luustikule kasulikke vitamiine, mineraale ja muid toimeaineid. Need takistavad luude hõrenemist ning parandavad nende kvaliteeti, mis on mõlemad tähtsad, kui tahetakse luustikku tugevdada.

Kasulikud mõjud

Vitamiin K2 vähendab luumurdusid ja parandab luu kvaliteeti. Ja see seisneb selles, et seda on vaja luudele tähtsa mittekollageense valgu osteokaltsiini aktiveerimiseks.

Kaltsiumi tähtsust luustikule on lihtne mõista, kuna see on luudes enim sisalduv materjal. Kaltsium muudab luud tugevamaks.

D-vitamiin - seda, et D-vitamiin on luustiku jaoks vältimatu, on teatud juba pikka aega. Metaanalüüsi kohaselt D3-vitamiini täiendav kasutamine vähendab suremust tervikuna 11 protsenti. Lisaks tugevdab luid ning parandab lihasaktiivsust.

 
 

Magneesium toetab luustiku püsimist normaalsena. Magneesium mõjutab kaltsiumi ainevahetust ja neid hormoone, mis kaltsiumi reguleerivad. Magneesiumipuudus põhjustab uue luu moodustumise vähenemist ning luud lagundavate osteoklastide määra suurenemist.

B-vitamiinid takistavad homotsüteiinitaseme tõusu. B-vitamiinide vähene tarbimine võib suurendada luu lagunemist ja sellest tulenevat osteoporoosiriski. B-vitamiinide, eriti folaadi, B6-vitamiini ja B12-vitamiini vähene tarbimine on kahjulik. Nende vitamiinide vähest kasutamist on seostatud luude nõrgema mineraalitiheduse, nende halvema struktuuri ja suurema murduderiskiga. Tootes Luja K2 on kasutatud kvaliteetseid bioaktiivseid B-vitamiinide vorme.

Räni -  on tõendeid selle kohta, et räni on luustikule kasulik. Lisaks sellele suurendab räni luu kollageeni moodustumist ning aitab kaasa mineraalide kinnitumisele luu struktuuri. Räni rohket tarbimist on uurimustes seostatud parema luutihedusega.

Boor tõhustab estrogeeni mõju luustikule. Meie organism vajab boori paljude luud moodustavate tegurite nagu kaltsiumi, magneesiumi ja D-vitamiini ning estrogeeni omastamiseks. Boor avaldab luustikule mineraale säästvat ja estrogeeni tõhustavat mõju. Luja K2 sisaldab boori hea koguse ehk 3 mg.

Lükopeeni seostatakse väiksema luumurruriskiga.Lükopeen on luustikule kasulik karotenoid, mida sisaldavad kõige rohkem tomatid. Luustiku toidulisand Luja K2 sisaldab lükopeeni looduslikul kujul ja heas koguses ehk 5 mg.

Kuivatatud ploomid on parandanud luutihedust. Kuivatatud ploomid sisaldavad palju fütokemikaale. On leitud, et need hoogustavad uue luu moodustumist, lisades näiteks üht kasvuhormooni mõju vahendavat tegurit (IGF-1). Lisaks vähendavad ploomid luu lagunemist. Kontrollitud uuringute käigus on tõendatud, et kuivatatud ploomide söömine on parandanud üleminekueas naiste luutihedust (Hooshmand 2011). Luustiku toidulisand Luja K2 sisaldab veidi ka ploomiekstrakti.